Przechowywanie i transport agregatów prądotwórczych

Agregat prądotwórczy to rezerwowe źródło energii elektrycznej, które przydaje się w przypadkach awarii sieci energetycznej. Urządzenia tego typu składają się z prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym, która jest z kolei zasilana paliwem. Może być to olej napędowy, benzyna, metan, gaz LPG, a także gaz ziemny.

Agregaty prądotwórcze występują zarówno w przenośnej, jak i stacjonarnej formie. Spalinowy agregat prądotwórczy, ze względu na konstrukcję wymaga przestrzegania wszelkich norm zachowań podczas przechowywania i transportu. Podstawową regułą związaną z przechowywaniem jest ustawienie go w pozycji roboczej.

Serwisowanie tej maszyny i odnowienie podłoża skutkuje poniesieniem dodatkowych kosztów. Warto także pamiętać, aby w pobliżu agregatu nie przechowywać substancji uważanych za łatwopalne. Agregaty prądotwórcze powinny znajdować się w pomieszczeniach suchych i dobrze wentylowanych. Nie powinny mieć żadnego dostępu do źródeł wody, która mogłaby spowodować zalanie świec.

W jakich sytuacjach warto wynająć agregat?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które zastosowanie znajduje w miejscach, gdzie na stałe lub przez pewien okres nie ma dostępu do elektryczności. Gdy sytuacja jest jedynie tymczasowa, warto skorzystać z usług naszej firmy, oferującej wynajem tych urządzeń. Wypożyczenia mogą mieć charakter zarówno krótko, jak i długoterminowy – w zależności od potrzeb klienta. Z agregatu można skorzystać między innymi w osadach górskich i leśnych, a także w miejscach, gdzie pojawiają się przestoje w dostawach prądu.

Jest to także praktyczne rozwiązanie dla firm budowlanych, remontowych oraz organizatorów różnego rodzaju imprez. Brak prądu uniemożliwia podłączenie urządzeń remontowych, a także zapalenie światła, niezbędnego podczas prac do późnych godzin wieczornych. Utrudnia to także uruchomienie klimatyzatorów oraz ogrzewania montowanego podczas eventów w halach namiotowych.