Wykorzystanie agregatów w sytuacjach klęsk żywiołowych
Ekstremalne burze, silne wiatry, rozległe pożary czy inne kataklizmy mogą przyczynić się do powstawania przerw w dostawie prądu. Te z kolei nie tylko utrudniają codzienne funkcjonowanie okolicznych mieszkańców, ale uniemożliwiają także działanie rozmaitych zakładów pracy i fabryk. Czasami zawalenie się jednego drzewa, pod wpływem nawałnicy, może doprowadzić do uszkodzenia linii wysokiego napięcia. Na szczęście, w sytuacji klęsk żywiołowych, skutecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie agregatów prądotwórczych.
Awaryjne zasilanie domów jednorodzinnych
Przerwy w dostawie prądu mogą prowadzić do wielu utrudnień w codziennym funkcjonowaniu. Nie chodzi w tej kwestii tylko o brak światła w budynkach czy niemożność korzystania z urządzeń elektrycznych. Długie (np. kilkudniowe) przerwy w dostawie prądu, spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą doprowadzić do deficytu wody w kranach. Dotyczy to sytuacji, gdy budynek podłączony jest do wodociągów, które wykorzystują takie urządzenia elektryczne jak pompa czy hydrofor.
Agregaty prądotwórcze mogą skutecznie zasilić rozmaite budynki, w tym domy jednorodzinne. W takim przypadku wystarczy wynająć urządzenie jednofazowe, które z pewnością umożliwi funkcjonowanie wszelkich sprzętów RTV i AGD.
Generatory prądotwórcze dla rozmaitych firm i instytucji
Skutki klęsk żywiołowych odczuwają również rozmaite instytucje i przedsiębiorstwa. Uszkodzenie linii energetycznych w wyniku gwałtownych burz czy wiatrów sprawia, że od zasilania zostają odłączone nawet całe miejscowości. Z tego powodu generatory prądu znajdują powszechne zastosowanie w rozmaitych instytucjach (zwłaszcza szpitalach, gdzie przerwa w dostawie prądu może decydować o zdrowiu i życiu pacjentów) zakładach pracy, fabrykach czy lokalach użytkowych.