Blog

Wykorzystanie agregatów prądotwórczych zimą

agregat

Zima potrafi być zarazem bardzo nastrojową, jak i uciążliwą porą roku. Szczególnie bywa ona problematyczna dla mieszkańców mniejszych miast oraz wsi, bowiem częściej stykają się oni z takimi trudnościami, jak oblodzone chodniki, nieodśnieżone drogi czy trudności z ogrzaniem gospodarstwa domowego.

czytaj więcej

Stosowanie agregatów prądotwórczych w sieciach i serwerowniach

serwerownia

Dla serwerowni i centrum danych stała dostawa prądu jest kwestią kluczową. Nawet chwilowy brak prądu czy najmniejsze zaniki napięcia są niepożądane dla sieci komputerowych, bowiem grozi to przerwaniem pracy systemu IT. Są to zdarzenia losowe, których konsekwencje mogą być fatalne, a w niektórych przypadkach nawet nieodwracalne. W związku z tym, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, […]

czytaj więcej

Przechowywanie i transport agregatów prądotwórczych

generator

Agregat prądotwórczy to rezerwowe źródło energii elektrycznej, które przydaje się w przypadkach awarii sieci energetycznej. Urządzenia tego typu składają się z prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym, która jest z kolei zasilana paliwem. Może być to olej napędowy, benzyna, metan, gaz LPG, a także gaz ziemny.

czytaj więcej

Agregaty prądotwórcze a kontakt z dziećmi

Agregaty prądotwórcze

Żyjemy w świecie urządzeń i gadżetów elektronicznych, które do niczego się nie przydadzą, jeśli nie będziemy mieli dostępu do prądu. W miejscach, gdzie nie ma sieci, lub jest ona niewydajna, często  korzysta się z agregatów prądotwórczych, dzięki którym przerwy w dostawach prądu ograniczone są do absolutnego minimum.

czytaj więcej