Blog

Agregaty prądotwórcze a kontakt z dziećmi

Agregaty prądotwórcze

Żyjemy w świecie urządzeń i gadżetów elektronicznych, które do niczego się nie przydadzą, jeśli nie będziemy mieli dostępu do prądu. W miejscach, gdzie nie ma sieci, lub jest ona niewydajna, często  korzysta się z agregatów prądotwórczych, dzięki którym przerwy w dostawach prądu ograniczone są do absolutnego minimum.

czytaj więcej

Agregaty idealne na place budów

agregat plac budowy

Agregaty prądotwórcze są idealnym rozwiązaniem problemu z brakiem prądu. Często korzystają z nich osoby organizujące imprezy plenerowe, firmy budowlane, a nawet właściciele domów jednorodzinnych.

czytaj więcej

Czy z agregatów prądotwórczych można korzystać w zamknięciu?

W wielu przypadkach linie energetyczne są zlokalizowane zbyt daleko od miejsca, w którym potrzebujemy prądu lub po prostu dostarczają go one zbyt mało. Takie sytuacje najczęściej mają miejsce przez krótki czas, dlatego potrzebne są doraźne, sprawdzone rozwiązania. Agregaty prądotwórcze wysokiej jakości wychodzą naprzeciw współczesnym zapotrzebowaniom energetycznym, a co najważniejsze, nie trzeba ich kupować. Wynajem agregatu […]

czytaj więcej

Agregaty trójfazowe. Charakterystyka

Wynajem agregatu prądotwórczego

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które przekształca energię mechaniczną w elektryczną korzystając ze zjawiska indukcji elektromagnetycznej. Oznacza to, że prąd elektryczny może płynąć, jeśli obwód wykonany z przewodnika jest zamknięty, a przewód umieszczony w zmiennym polu magnetycznym jest przesuwany prostopadle względem linii tego pola. Dzięki temu agregat doskonale sprawdza się jako samodzielne źródło prądu, umożliwiające dostarczenie […]

czytaj więcej

Tabliczki znamionowe na agregatach. Czego możemy się z nich dowiedzieć?

tabliczka na agregacie

Użycie agregatu prądotwórczego pozwala na wykorzystanie zasilania prądem w miejscach, gdzie nie jest możliwe bezpośrednie podłączenie do sieci. Agregaty przydają się także tam, gdzie nie doprowadzono prądu trójfazowego. Bardzo często korzysta się z nich przy obsłudze różnego rodzaju sprzętu budowlanego, czy specjalistycznych maszyn i urządzeń, które muszą być wykorzystywane w terenie.

czytaj więcej