Agregaty idealne na place budów

Agregaty prądotwórcze są idealnym rozwiązaniem problemu z brakiem prądu. Często korzystają z nich osoby organizujące imprezy plenerowe, firmy budowlane, a nawet właściciele domów jednorodzinnych.

O ile do zasilenia domu wystarczy zwykły agregat jednofazowy, o tyle na plac budowy lepiej wybrać wersję trójfazową, a przy tym przemyśleć jeszcze kilka kwestii.

Czy cena to wyznacznik?

Przede wszystkim nigdy nie warto kierować się jak najniższą ceną. Wynajem agregatu prądotwórczego należy skonsultować ze specjalistą, który dobierze urządzenie o odpowiednich parametrach w zależności od wykonywanych prac. Przede wszystkim należy ustalić moc elektryczną urządzenia i rodzaj stabilizacji napięcia, a w następnej kolejności ciężar urządzenia, jego gabaryty, pojemność zbiornika paliwa itp. Mówiąc o mocy agregatu, należy pamiętać, by nie pomylić mocy znamionowej z mocą maksymalną. Moc znamionowa to moc, z jaką agregat może pracować bez przerwy, aż do opróżnienia zbiornika paliwa (po jego opróżnieniu urządzenie trzeba wyłączyć, poczekać na jego ostudzenie i dopiero wtedy dolać paliwo i ponownie uruchomić). Czym innym jest moc maksymalna. Ta z kolei jest potrzebna do pokonywania dużych prądów rozruchu przy włączaniu odbiorników (lub zmianie trybu ich pracy). W przypadku mocy maksymalnej producent agregatu określa, przez jakiś czas można z niej korzystać. Dlaczego w przypadku wyboru agregatu przydaje się pomoc fachowca? To proste: agregat o zbyt małej mocy po prostu nie zasili wystarczająco podłączanych urządzeń. W skrajnych przypadkach może dojść do przegrzania zwojów i spalenia się prądnicy. Jeśli chodzi o stabilizację napięcia, jej celem jest utrzymanie znamionowych parametrów napięcia generowanego przez agregat. Jeśli będzie działała zbyt wolno, nie skoryguje wahań napięcia, a co za tym idzie zmieniających się obciążeń silnika. Podłączone do takiego agregatu elektronarzędzia mogą nie pracować płynnie lub być po prostu niewydajne.

Wynajem agregatów

Wynajmując agregat, warto opowiedzieć osoby z firmy wynajmującej urządzenie o celu najmu. Dzięki temu fachowo doradzi nam ona, czy dany model będzie wystarczający i w razie czego zarekomenduje wybór innego urządzenia. Nasza firma oferuje najem krótko, jak i długoterminowy, nasze agregaty sami dostarczamy pod wskazany przez klienta adres. Wynajem agregatu na budowę dla wielu firm jest o wiele bardziej opłacalny, niż zakup nowego urządzenia.